[ Actueel ]17-12-2008: Het MaartensMagazine valt goed in de smaak bij mede-werkers, patiënten en bezoekers. Dat blijkt uit de resultaten van het lezersonderzoek dat in de zomer gehouden werd onder medewerkers, patiënten en bezoekers.
Het onderzoek had tot doel de waardering onder lezers te meten, om zo te beoordelen of en hoe het blad verbeterd kan worden. De lezers zorgden voor veel waardevolle tips. De afdeling communicatie verwerkt deze in een nieuwe formule voor MM.
In totaal namen 364 mensen deel aan het onderzoek. Een aantal opvallende scores: 92% van de medewerkers geeft aan MM vaak of altijd te lezen. Meer dan de helft leest bijna alles en 86% vindt de keuze van de onderwerpen goed. Ook patiënten laten zich positief uit over het MM. Zo leest 82% van de respondenten bijna alles. Allemaal zijn ze tevreden over de keuze van de onderwerpen: 62% vindt deze goed gekozen en 38% zeer goed.
Ondanks deze zeer positieve waardering, bleek er toch nog wat te verbeteren. Een paar voorbeelden: veel lezers zijn van mening dat er meer luchtige informatie in mag en dat het taalgebruik eenvoudiger kan. Ook uiten lezers de wens voor meer ervaringsverhalen van patiënten en praktische tips voor patiënten.
Blij dat het MM volgens het lezersonderzoek goed gelezen wordt, heeft de afdeling communicatie nu ook suggesties in handen om te bekijken hoe het MM verder verbeterd kan worden. Het is de bedoeling om begin 2009 te komen met een magazine wat nog beter inspeelt op de wensen en behoeften van haar lezers.
