Logo Sint Maartenskliniek: Sint Maarten op zijn paard die een deel van zijn mantel geeft aan bedelaar
mijnmaartenskliniek
Motorisch functioneren & dwarslaesies

Botoxbehandeling bij spasticiteit

Botox wordt regelmatig gebruikt tegen spasticiteit na een dwarslaesie of beroerte. In dit onderzoek meten we het effect van botox op spasme, en testen we een nieuwe, objectieve meetmethode voor spasticiteit.

Botox wordt regelmatig gebruikt bij spasticiteit, maar de precieze werking ervan is nog erg onduidelijk. Daarnaast kunnen we op dit moment alleen spasticiteit meten door middel van fysieke testen door een arts of therapeut. Hiervoor heeft de TU Enschede een teststoel ontwikkel met een automatische voetplaat, die spasme rond de enkel kan opwekken en meten.

In dit onderzoek worden 10 vrijwilligers met spasme na een dwarslaesie of beroerte gemeten, zowel door een fysiotherapeut als in de teststoel. Dit wordt gedaan vlak voor hun botox-behandeling, 6 weken later en 12 weken later. De resultaten worden vergeleken tussen de meetmethoden en tussen de meetmomenten.

Projectinformatie

Mail de contactpersoon

Samenwerkingspartners

  • Ronald van ’t Veld, MSc, TU Enschede
  • Edwin van Asseldonk, PhD, TU Enschede
  • Dr. Marije Vos-Van der hulst, Revalidatiearts