Pijnbestrijding
Download dit plan

Nazorg en leefregels neuromodulatie

Na uw operatie zijn er verschillende regels en adviezen waar u zich aan moet houden om zo goed mogelijk te herstellen. Hieronder vindt u alle informatie voor uw verdere herstel thuis. 

Controles na ontslag

Tijdens de proefperiode heeft u regelmatig contact met de verpleegkundig specialist om het effect van het systeem te bespreken. Voordat u de 2e (definitieve) operatie ondergaat, komt u minimaal een keer op de poli, ook om te controleren of het verbandmateriaal nog goed zit.

Twee weken na de definitieve operatie komt u weer op de poli bij de verpleegkundig specialist. Tijdens dit bezoek bespreekt u hoe het met u gaat, of de stimulator naar wens werkt en of u goed met de apparatuur overweg kunt. De verpleegkundig specialist controleert dan ook uw wonden en verwijdert de hechtknoopjes. Indien nodig wordt het neuromodulatie-systeem bijgesteld.

Douchen en in bad

Tijdens de proefperiode mag u absoluut niet douchen of in bad. De pleisters en de uitwendige batterij mogen niet nat worden.

Bij de definitieve plaatsing (2e operatie) heeft u pleisters op uw operatiewond op uw bil die vijf dagen moeten blijven zitten. U mag hiermee wel douchen maar niet in bad zitten. De pleisters mag u zelf na 5 dagen verwijderen.

Heeft u een definitieve plaatsing  gehad, met een inwendige batterij, dan mag u 14 dagen na de laatste operatie weer in bad. Doe dit maximaal 15 minuten om te voorkomen dat de wond niet goed kan helen. U mag het verblijf in bad (of zwembad) elke week verhogen met 15 minuten extra.

Leefregels

  • De eerste acht weken na de operatie mag u geen extreme rek- en strekbewegingen maken. Ook plotselinge bewegingen moet u voorkomen. Kijk dus uit bij het uitlaten van een hond.  Laat daarom niet zelf uw hond uit aan de lijn; het is natuurlijk wel goed om als u dit kunt mee te lopen.
  • De eerste acht weken mag u niet tillen en bukken. Het tillen moet u beperken tot kleine gewichten, denk hierbij aan een shampoofles, pak suiker, pak frisdrank (maximaal 2 kilo).
  • Gedurende de proefperiode mag u niet autorijden. Na de 2e operatie met de definitieve plaatsing van de batterij mag u de dag na de operatie wel rijden. Mits u voelt dat u dit weer veilig kunt doen.
  • U mag 8 weken na de operatie niet rijden op een 2-wieler: fiets, scooter, bromfiets, motor. U mag wel op een hometrainer.

Denk eraan dat u een operatie heeft ondergaan en uw lichaam hiervan moet herstellen. U kunt last hebben van vermoeidheid. Verzet u daar niet tegen maar neem af en toe even rust. 

Probeer daarnaast uw gebruikelijke ritme vast te houden. Hierdoor kunt u goed het verschil voelen tussen voor én na de operatie met de plaatsing van het neuromodulatie-systeem.

Het systeem zorgt ervoor dat u minder pijn voelt. Het is belangrijk dat u uw activiteiten niet te snel uitbreidt als u minder pijn voelt. Uw lichaam moet hier nog aan wennen.

Ook kunt u tijdelijk last hebben van wondpijn. Hiervoor krijgt u pijnmedicatie mee naar huis. We adviseren de pijnmedicatie die u vóór de operatie innam, in de eerste drie maanden te blijven gebruiken.  Na 3 maanden gaan wij samen met u kijken of en welke pijnmedicatie we kunnen afbouwen.